You are currently viewing Wyposażenie cysterny jednokomorowej

Wyposażenie cysterny jednokomorowej

Jednokomorowe cysterny są podstawowymi pojazdami wykorzystywanymi do transportu różnego rodzaju towarów. W ofertach producentów znajdziemy takie zbiorniki, które sprawdzają się do przewozu konkretnego ładunku, nawet tego niebezpiecznego.

Najnowsze cysterny jednokomorowe

cysterna jednokomorowaSą to na przykład specjalne cysterny do paliwa czy do innych substancji chemicznych. Taka cysterna jednokomorowa produkowana jest zwykle ze stali nierdzewnej. Stal ta jest bowiem odporna na działanie agresywnych produktów, na przykład kwasu siarkowego, który często jest przewożony między przedsiębiorstwami przemysłowymi. Taka cysterna wyposażona jest w specjalny zawór podciśnieniowy oraz zawory denne, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwych warunków temperaturowych. Niezbędny do tego jest także zawór dopowietrzający. Do podstawowego wyposażenia każdej cysterny jednokomorowej należą także rury doprowadzające powietrze oraz pierścienie obwodowe. Zadaniem tych ostatnich jest obliczanie ciśnienia odciążeniowego. Bardzo ważne jest też zawór bezpieczeństwa. Zazwyczaj nie zdarzają się sytuacje, gdy trzeba z niego skorzystać, jednak jest on najważniejszym warunkiem, który należy spełnić, aby móc korzystać z pojazdu. Przyjrzyjmy się też parametrom technicznym danej cysterny, którą zamierzamy kupić. Zwróćmy uwagę na typ hamulców – najlepsze są bębnowe. Równocześnie bardzo ważne jest zawieszenie.

cysterna jednokomorowaObecnie w najnowszych modelach cystern montowane jest zawieszenie pneumatyczne, które charakteryzuje się oczekiwaną bezawaryjnością. Jeśli chodzi zaś o elementy dodatkowe takiej cysterny, również, podobnie jak sam zbiornik, powinno być ono wykonane ze stali nierdzewnej. W cysternie od sprawdzonego producenta znajdziemy taką drabinę nierdzewną z tyłu zbiornika, dzięki czemu można dotrzeć bezpiecznie do włazu. Równocześnie najlepsze pojazdy posiadają opcję automatycznego odwrócenia poręczy. Jeśli zależy nam na dodatkowym wyposażeniu, warto dobrać wysokiej jakości akcesoria do cysterny. Producenci cystern proponują między innymi specjalne skrzynki na narzędzia, wykonane ze stali nierdzewnej, jak też uchwyty na gaśnicę. Dostępne są one wraz z gaśnicą PVC o wadze 6 kg. Do tego można kupić także pojemnik na węże, czy też tablice odblaskowe. Po bokach cysterny poleca się montować białe tablice, zaś czerwone powinny znajdować się na obwodzie dennic.

Z pewnością w ofertach producentów znajdziemy takie cysterny, których parametry techniczne będą nam całkowicie odpowiadały. Warto zdecydować się na ich zakup, jeżeli zależy nam na stworzeniu wysokiej klasy zaplecza pojazdów transportowych dla naszej firmy.