You are currently viewing Warsztat samochodowy – wyposażenie

Warsztat samochodowy – wyposażenie

Warsztat samochodowy to miejsce gdzie nasz samochód przejdzie kompleksową diagnostykę, zostanie naprawiony, jak również podniesiemy jego wydajność czy komfort podróżowania. Żeby jednak serwis był w stanie wykonać takie usługi to musi być zaopatrzony w odpowiednie urządzanie, narzędzia, czy posiadać przygotowane miejsce do naprawy. 

Co powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?

Warsztat samochodowyBez tego się nie obędzie. Bez wątpienia dobry warsztat samochodowy w Lublinie powinien posiadać dużą przestrzeń warsztatową, w której zmieszczą się samochody różnej wielkości. Niezbędny do wielu napraw jest także kanał, czyli miejsce do którego schodzi mechanik, żeby zobaczyć samochód od spodu. Jest on na tyle głęboki, że potrzebne są schody, a mechanik może spokojnie stanąć wyprostowany. Przydatne są także podjazdy i podnośniki. Dzięki nim samochód może zostać uniesiony w całości lub jedna jego storna zostanie bardziej przechylona, żeby mechanik miał do niej lepszy dostęp. Najczęściej warsztat samochodowy jest tak skonstruowany, że szafki i sprzęty są ustawione wzdłuż ściany, dzięki czemu kierowca może swobodnie wjechać swoim autem do środka, a serwisant ma dostęp i do samochodu i do sprzętu. Jeśli chodzi o same narzędzia to różnić się one będą tym, co oferuje serwis. Do prac wulkanizacyjnych potrzebne są podnośniki i klucze pneumatyczne.

Warsztat samochodowyDzięki nim można samochód szybko podnieść samochód, jak również okręcić śruby mocujące opony i przykręcić je ponownie. Przy wszelkich naprawach sprawdzają się różne klucze, śrubokręty, nakładki, dzięki którym możliwe jest odkręcenie wszystkich śrub mocujących i nakładek. Ich różna wielkość sprawia, że nadają się do zastosowania w każdym elemencie samochodu. Warsztat powinien oferować też takie usługi, jak napełnianie klimatyzacji, wymianę oleju silnikowego, czy ozonowanie wnętrza samochodu, czyli jego odkażanie, czyszczenie i pozbywanie się drobnoustrojów. Wtedy potrzebne są takiemu serwisowi nie tylko narzędzia, ale również płyny oraz filtry, na przykład filtr olejowy, czy filtr powietrza. Potrzebne są one do czyszczenia części samochodu, napełnienia zbiorniczków, czy do odkażania. Dobry warsztat samochodowy powinien być w stanie wykonać różne usługi i w ten sposób spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Nowoczesne urządzenia i narzędzia sprawią, że usługi zostaną wykonane szybko i sprawnie, ku uciesze kierowców. Warto jest dbać o sprzęt w warsztacie samochodowym i zapoznawać się z nowościami, dzięki czemu praca mechanika będzie łatwiejsza, a klienci będą bardziej zadowoleni.