You are currently viewing Usługi oferowane przez stację diagnostyczną

Usługi oferowane przez stację diagnostyczną

Obecnie większość polskich rodzin posiada przynajmniej jeden samochód, a często są to dwa pojazdy. Dzięki nim można szybciej, wygodniej, bezpieczniej podróżować, bez martwienia się o rozkłady jazdy, korki na trasie, czy tłok w autobusie. W sytuacji pandemii podróż autem ma też ten atut, że niweluje ryzyko zarażenia się wirusem i znosi obowiązek noszenia maseczki w trakcie podróży.

Ustalenie usterki na stacji

stacja diagnostycznaNic więc dziwnego, że własne auto to rzecz bardzo potrzebna. Niestety, części samochodów ulegają codziennej eksploatacji, może też dojść do awarii. Samodzielne naprawy zwykle nie wchodzą w grę. Dlatego też jedynym rozwiązaniem jest udanie się do mechanika, który znajdzie usterkę i ją usunie. Rekomendowana stacja diagnostyczna we Wrocławiu czy innym mieście na pewno szybko ustali przyczynę usterki. Na stacji często diagnozowane sa usterki związane z elektryką i nowoczesnym oprogramowaniem auta. Teraz samochody mogą być w standardzie wyposażone w kamery cofania, GPS, czy czujniki parkowania. Elektryka jest podatna na uszkodzenia, może dość do spięcia, zwarcia, również zimą obecna w powietrzu wilgoć może się skraplać, osadzać na przewodach. Auto wtedy nie odpali. Dlatego też dobry mechanik samochodowy jest na wagę złota.

stacja diagnostycznaW stacji diagnostycznej eksperci zajmą się także klimatyzacją. Zwykle kierowcy się nią nie zajmują dopóki działa, choćby w ograniczonym zakresie. Potem jednak klimatyzacja siada, a bez niej w upale można się bardzo zgrzać w samochodzie. Problemem bywa tez nieprzyjemny, piwniczny zapach dobywający się z wentylacji po włączeniu Klimy. Na stacji diagnostycznej zwykle czyści się klimatyzację i wymienia filtr powietrza. Dzięki temu klimatyzacja znowu będzie dobrze chłodzić, a brzydki zapach zniknie. Częste usterki dotyczyć też mogą układu hamulcowego (długa droga hamowania przez zużyte klocki lub tarcze), akumulatora (auto nie odpala lub rzęzi przy odpalaniu), czujników ABS (włączona kontrolka), czy też układu wydechowego (szczególnie w silnikach diesla). Na szczęście każda dobra stacja diagnostyczna ma często kilka sekcji i zatrudnia wielu specjalistów, dzięki którym można usunąć każdą usterkę w krótkim czasie.

Reasumując, na stacji diagnostycznej można skorzystać z wielu usług. Często diagnozuje się tam i naprawia usterki związane z elektryką, klimatyzacją, czy układem hamulcowym. Im szybciej wyłapie się usterkę tym tańsza będzie naprawa. Zwlekanie może doprowadzić do poważniejszej awarii, a co za tym idzie – za wzrostem kosztów i zostawieniem auta na dłużej w warsztacie.