You are currently viewing Usługa tapicerska samochodu — co naprawi tapicer?

Usługa tapicerska samochodu — co naprawi tapicer?

Jeśli tapicerka w samochodzie jest zniszczona lub mocno zabrudzona warto zastanowić się nad jej wymianą. Można dzięki temu także odnowić wygląd w swoim aucie — na co wpływa również cena przy ewentualnej sprzedaży samochodu. Aby przez kolejne lata cieszyć się komfortem z jazdy, warto udać się na wizytę do tapicera, który określi koszta usługi.

Jakie usługi wykona tapicer samochodowy?

renowacja autaPo przejechaniu setek tysięcy kilometrów zużyciu ulegają nie tylko części mechaniczne samochodu, ale także fotele, boczki i drążek zmiany biegów. Może być ona zabrudzona, przetarta, szara i nieświeża, szczególnie gdy samochodem jeździ osoba paląca papierosy. Polecany tapicer samochodowy w łodzi oferuje szeroki zakres usług związanych z wymianą tapicerki. Ceny zależne są od szeregu czynników, w tym przede wszystkim od modelu samochodu, a tym samym od wielkości siedzeń oraz od ilości zużytego materiału obiciowego. Nie bez znaczenia jest też jakość wybranego materiału. Oczywiście do obić tapicerki samochodowej najlepszym materiałem jest skóra. Gdy chodzi o skóry naturalne, trzeba liczyć się z ceną rzędu 80-150 złotych za metr kwadratowy, w zależności od rodzaju skóry. Często do wymiany potrzebna jest dodatkowo gąbka, co nieco podwyższa koszty. Dodatkowo tapicer samochodowy zajmuje się także renowacją pojazdów i naprawą tapicerki samochodowej.

fotele w aucieZdając się na dobrego i doświadczonego tapicera możemy znacznie odnowić dotychczasowe nudne wnętrze naszego samochodu na coś naprawdę nowego i oryginalnego. Dzięki tapicerowaniu foteli samochodowych możemy zyskać znacznie inny, wewnętrzny wygląd każdego pojazdu. Warto wspomnieć, że w przypadku pojazdów możemy spotkać różnego rodzaju tapicerki – welurowe, skórzane czy tapicerkę z alcantary lub materiału. Każda z nich ma odmienne właściwości i sposoby pielęgnacji. Dlatego, aby nie zniszczyć tapicerki w samochodzie, warto co jakiś czas udać się na jej odświeżenie i renowację. Wymiana tapicerki nie należy do zbyt tanich, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o droższe materiały, na przykład skórę naturalną, niemniej jednak często jest to konieczne, gdy tapicerka nie prezentuje się już tak dobrze. Usługa tapicerska przywróci wygląd i nada wnętrzu auta odświeżony efekt, po takiej usłudze każdy klient zawsze wychodzi zadowolony.

Podsumowując, usługa tapicerska pozwoli na odnowienie naszej kierownicy, foteli samochodowych, a także gałki biegu. Oczywiście nie zawsze uszkodzoną tapicerkę trzeba kompletnie wymienić, czasem wystarczy dobre obszycie foteli samochodowych, które zakryje wszystkie niedoskonałości. Obszywanie nie jest tak kosztowne, jak nowa tapicerka, dlatego też coraz więcej osób korzysta właśnie z tej opcji.