You are currently viewing Transport zwierząt – o czym pamiętać?

Transport zwierząt – o czym pamiętać?

Każdy mniej więcej wie, jak wygląda transport. Możemy jeździć samochodem, busem, czy tramwajem. W obrębie Unii Europejskiej nie potrzebujemy nawet paszportu, wystarczy nam dokument tożsamości do przekroczenia granicy. Przy wyborze środka transportu kierujemy się przede wszystkim ceną oraz wygodą.

Usługi transportowe i dokumenty pupila

usługi transportoweCo jednak kiedy transportu wymaga nasz pupil? Tutaj sprawy mają się nieco inaczej. Przede wszystkim niewiele firm transportowych, które podejmują się takich zleceń zarówno wtedy kiedy pupil jest z nami, jak i wtedy kiedy podróżuje sam. Jest to zawsze problematyczne, bo niewiele zwierząt dobrze znosi podróżowanie, a niektóre mogą być nawet agresywne. Co trzeba zrobić, jeśli interesuje nas przewóz zwierząt podchodzący pod międzynarodowe usługi transportowe z Rzeszowa? Na pewno trzeba mieć stosowne dokumenty zwierzaka. Jest to paszport i książeczka zdrowia czworonoga. Pies czy kot muszą mieć aktualne szczepienia. Różne kraje mogą mieć własne regulacje odnośnie dokumentów i tego co można zabrać razem z pupilem. Warto zatem zapoznać się z rozporządzeniami kraju do jakiego się podróżuje, żeby na granicy nie okazało się, ze nasz pupil nie może przekroczyć granicy.

usługi transportoweRównież po naszej stronie leży przygotowanie akcesoriów dla zwierzaka. Są to różnego rodzaju transportery, klatki, terraria, jak również smycze, obroże, szelki. Do tego trzeba zaopatrzyć pupila w miskę z wodą i pokarmem oraz leki jeśli je przyjmuje. Po drodze środki transportu nie zatrzymują się zbyt często, więc pupil powinien mieć wszystko czego mu potrzeba na starcie. Dobrze jest też dać mu ulubione posłanie, zabawkę, czy gryzak. Dzięki temu będzie miał coś znanego koło siebie, będzie mu się wygodnie podróżowało i będzie miał się czym bawić w trakcie jazdy. Jeśli zwierzak jest wyjątkowo niespokojny podczas podróży to można mu podać delikatne leki nasenne lub uspokajające przepisane przez lekarza weterynarii. Zanim wybierzemy przewoźnika, który zapewni nam międzynarodowe usługi transportowe z Rzeszowa do innego kraju dobrze jest poczytać o nim opinie w internecie. Czy przewóz zwierząt to nowość w jego ofercie czy też z powodzeniem realizuje je od lat. Jeśli jest taka sposobność to można także pojechać wcześniej do firmy i zobaczyć w jakich warunkach nasz pupil będzie przewożony. Na taką podróż można zabrać też pupila, żeby zapoznał się z nowym miejscem, to na pewno pomoże mu w zaaklimatyzowaniu się.

Podsumowując, planując transport zwierząt za granicę należy zapoznać się z przepisami prawnymi, warunkami przewozu oraz opinią jaką posiadają firmy transportowe z okolicy.