You are currently viewing Sprawdzone woski samochodowe

Sprawdzone woski samochodowe

Błyszcząca karoseria to coś, do czego dąży każdy właściciel auta. Dlatego tyle wagi przykłada do pielęgnacji swojego pojazdu. Aby była ona skuteczna, należy jednak stosować jedynie kosmetyki sprawdzonej jakości, pochodzące od dobrych producentów.

Wosk marki Meguiars – zalety

meguiars - wosk samochodowyJednym z nich jest Meguiars – wosk samochodowy tej firmy to zazwyczaj bardzo dobry wybór, ponieważ produkt ten ma w sobie wszystko, czego oczekują klienci. A więc za jego pomocą można uzyskać nie tylko piękny wygląd karoserii, ale tworzona jest też specjalna warstwa ochronna, która wydłuża trwałość lakieru. Producent zapewnia szeroki asortyment wosków, znajdziemy w ofercie woski w różnej formie – pasty, płynu czy spray’u. Wszystkie są tak samo skuteczne, więc wybór formy zależy od indywidualnych oczekiwań osoby, która będzie zajmowała się nakładaniem wosku. Warto wybrać produkt oparty na najnowszej hydrofobowej technologii, która powoduje skraplanie wody. Kropelki spływają szybko po warstwie ochronnej i nie pozostawiają po sobie żadnego śladu. Równocześnie taki wosk chroni karoserię przed wystąpieniem korozji, przed oksydacją, a także przed promieniami UV. Również występowanie rys po aplikacji wosku jest utrudnione, możemy być więc pewni, że mimo regularnej eksploatacji nasz pojazd przez dłuższy czas będzie wyglądał atrakcyjnie.

meguiars - wosk samochodowyPrzed zakupem wosku samochodowego, upewnijmy się, że nadaje się on do naszego lakieru – niektóre produkty są bezpieczne dla wszystkich typów lakieru, inne zaś na przykład sprawdzają się jedynie na lakierze metalicznym, jeszcze inne – na perłowym. Odpowiedni dobór produktu to już połowa sukcesu, dlatego nie powinniśmy bagatelizować tej kwestii, jeśli chcemy ujrzeć piękną karoserię naszego auta. Niezależnie od tego, czy trzymamy samochód w garażu czy parkujemy na świeżym powietrzu, wosk zapewnia pełną ochronę, niektóre wyroby według producenta chronią pojazd nawet przez cały rok. Obecnie wizyty w warsztacie samochodowym czy lakierni nie są koniecznością, gdy chcemy poprawić wygląd karoserii. Woskowanie każdy właściciel auta może przeprowadzić samodzielnie, wystarczy kupić odpowiedni produkt oraz gąbeczki do rozprowadzania go. Przydadzą się także ściereczki, które pozwolą na starcie nadmiaru produktu. Pamiętajmy, że wystarczy już jedynie odrobina wosku, którą dobrze rozetrzemy, nie ma co przesadzać – nowoczesne produkty są naprawdę wydajne.

Raz zakupiony wosk starczy nam spokojnie na wiele aplikacji, upewnijmy się jednak za każdym razem, czy jego data ważności nie została przekroczona i produkt nadal ma swoje właściwości.