You are currently viewing Sposoby na skuteczną renowację lakieru samochodowego

Sposoby na skuteczną renowację lakieru samochodowego

Codzienna eksploatacja auta może sprawić, że po pewnym czasie jego wygląd zewnętrzny będzie odbiegał od tego, co widzimy w salonach samochodowych. Połysk lakieru zniknie i nawet po wizycie na myjni i usunięciu zabrudzeń, czeka nas efekt daleki od oczekiwanego.

Jak dbać o lakier samochodowy?

renowacja lakieru samochodowegoW dodatku na karoserii może pojawić się rdza, która już ostatecznie zepsuje design naszego auta. Warto więc co jakiś czas zdecydować się na profesjonalną renowację lakieru samochodowego. Jak ona powinna przebiegać? Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne domycie auta. Według fachowców, myjnia bezdotykowa nie sprawdzi się tutaj najlepiej, gdyż pozwala ona na oczyszczenie auta jedynie z grubsza, a to o wiele za mało. Konieczne będzie więc mycie z zastosowaniem odpowiednich preparatów chemicznych, szamponu, płynu do mycia felg. Brud doszorujemy za pomocą gąbki. Przy doborze środków czystości, warto zwrócić uwagę na ich skład, bardzo ważne są bowiem często komponenty dodatkowe – w szamponach może na przykład pojawić się wosk, co jest rozwiązaniem dla osób, które kończą pielęgnację na myciu i nie zabezpieczają dodatkowo auta. W innym wypadku lepiej wziąć szampon ze składnikiem ograniczającym powstanie zacieków. Jeśli interesuje nas profesjonalna renowacja lakieru samochodowego Białystok ma wiele bardzo dobrych warsztatów samochodowych, które porządnie przeprowadzą prace.

renowacja lakieru samochodowegoPo umyciu auta można na przykład zdecydować się na glinkowanie, które sprawi, że z lakieru pozbędziemy się wbitego, starego brudu. Jeśli nasz samochód jest średniej wielkości, wówczas glinkowanie może potrwać około 40 minut. W przypadku dużego samochodu zabiera to o wiele więcej czasu. W następnym kroku przeprowadza się polerowanie – to maszynowe wymaga więcej wysiłku, a przynosi efekty o wiele szybciej niż w przypadku polerowania ręcznego. Warsztaty posiadają odpowiednie maszyny polerskie – obrotowe lub obrotowo-oscylacyjne, które zapewnią prawidłowe i szybkie przeprowadzenie tego zabiegu. Na tym mogłaby zakończyć się renowacja lakieru samochodowego, jeśli jednak interesuje nas jeszcze lepsze zabezpieczenie karoserii, pomyślmy o powłokach ceramicznych – niestety cenowo wychodzą one o wiele gorzej niż woskowanie, glinkowanie i polerowanie razem wzięte, jednak uzyskane dzięki powłokom ceramicznym parametry sprawiają, że warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Powłoki ceramiczne idealnie zabezpieczają auto przed lekkimi uszkodzeniami mechanicznymi (które mogłyby się pojawić na przykład z powodu kamyczków), jak i przed zabrudzeniami.