You are currently viewing Rozliczanie czasu pracy kierowców przez firmy zewnętrzne

Rozliczanie czasu pracy kierowców przez firmy zewnętrzne

Praca kierowcy nie należy do najprostszych z bardzo wielu względów. Nie chodzi tylko o odpowiedzialność ciążącą na pracownikach, ale także o przepisy prawne określające, w jakiej formie pracownik powinien wykonywać swoje obowiązki. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy trasy wymagają przekroczenia granic państw.

Rozliczanie stawki MiLog

ewidencja czasu pracy kierowcyNierzadko pojawiają się sytuacje, kiedy rozliczenie kierowców musi wtedy przebiegać zgodnie z wymaganiami kilku krajów. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji i odnaleźć się wśród wielu przepisów? W ostatnim czasie na rynku pojawiły się firmy, które specjalizują się w rozliczaniu kierowców. Zajmują się one nie tylko wykonywaniem zadań księgowych, ale także ogólną obsługą i kontrolowaniem realizowanych zadań. Korzystając z takich usług możemy mieć pewność, że będzie prowadzona bardzo dokładna ewidencja czasu pracy kierowcy. Oprócz tego wszelkie rozliczenia wynagrodzenia obejmujące wymagania stawki MiLog będą wykonywane zgodnie z ustawą. Podobnie w przypadku rozliczania diet kierowcy czy noclegów – tym także może zając się przedsiębiorstwo zewnętrzne. Ma to wiele korzyści. Przede wszystkim firma zajmująca się spedycją oszczędza czas, który może wykorzystać na przykład na pozyskiwanie nowych kontrahentów. W określonym terminie otrzymuje jedynie raporty i podsumowania dotyczące pracy kierowców, na podstawie których wypłaca im wynagrodzenie.

ewidencja czasu pracy kierowcyCo ciekawe, jednostki prowadzące działalność gospodarczą w zakresie kontrolowania kierowców oferują także inne, bardzo przydatne usługi. Wśród nich można znaleźć np. doradztwo w zakresie interpretacji przepisów czy szkolenia dla kierowców. Dzięki temu pracownicy są lepiej przygotowani do realizowania swoich zadań, przez co nie obawiają się kontroli. Ewidencja czasu pracy oraz zadań wykonywanych przez kierowców prowadzona jest codziennie przez całą dobę (w zależności od potrzeb korzystającego z usługi). Mamy więc ciągły monitoring na pracowników i w razie jakichkolwiek problemów od razu jesteśmy informowani o ich wystąpieniu, co bardzo pozytywnie wpływa na wydajność całej firmy. Dodatkową korzyścią wynikającą ze zlecenia ewidencji czasu pracy kierowców firmie zewnętrznej jest fakt, że nie musimy inwestować w bardzo drogie oprogramowania oraz szkolenia z zakresu ich obsługi.

Zamiast tego pieniądze można zainwestować w zakup nowych aut bądź inne, znacznie bardziej istotne potrzeby. Zyskujemy nie tylko oszczędności związane z obniżeniem kosztów, ale także spokój poza godzinami pracy oraz więcej czasu na spędzanie go w gronie rodziny.

Więcej na http://www.analiza-tacho.pl