You are currently viewing Regeneracja turbosprężarki w Przemyślu

Regeneracja turbosprężarki w Przemyślu

Turbodoładowanie posiada coraz więcej nowoczesnych samochodów, ale mimo tego wielu właścicieli aut nie wie, jak działa taka turbosprężarka. A warto to wiedzieć, ponieważ dzięki temu poznamy też sytuacje, których należy unikać, gdyż mogą doprowadzić do uszkodzenia tego urządzenia.

Regeneracja turbosprężarki w warsztacie

turbosprężarka regeneracja Zatem jak działa turbosprężarka? Nie jest to nic skomplikowanego, ponieważ urządzenie to charakteryzuje się prostą budową – składa się z dwóch wirników oraz wałka, na którym wirniki te się znajdują. Spaliny napędzają jeden z wirników, a drugi spręża powietrze, w ten sposób silnik pracuje efektywniej. Wirniki rozpędzają się do takiej prędkości, że turbosprężarka nagrzewa się. I tutaj pojawia się pierwsza sytuacja, którą możemy spowodować, a która doprowadzi do uszkodzenia urządzenia. Bowiem gdy przy tak nagrzanej turbosprężarce wyłączymy silnik od razu, wówczas urządzenie może najzwyczajniej w świecie przegrzać się – a to z kolei wiąże się ze zwęgleniem oleju. Powstały węgiel tworzy osad na wałku, który wpływa na intensywne zużywanie się łożyska. Czasami może zdarzyć się nawet, że osad zatka kanały olejowe, a wówczas turbosprężarka się zatrze. W takiej sytuacji konieczna będzie już turbosprężarka regeneracja – Przemyśl jest miastem, w którym istnieje bardzo mało warsztatów samochodowych, a jeszcze mniej tych, które przeprowadzają naprawdę turbosprężarek.

turbosprężarka regeneracja Dlatego możemy mieć kłopot ze znalezieniem profesjonalistów, którzy podejmą się tego zadania. Jednakże warto dołożyć do tego wszelkich starań, ponieważ jeśli naprawy dokona osoba niedoświadczona, wówczas może z tego wyniknąć więcej szkody niż pożytku. Turbosprężarka to bardzo delikatne urządzenie, jej regeneracja opiera się na rozebraniu jej do najmniejszego elementu i na sprawdzeniu każdej tej części po kolei. W ten sposób określa się stan techniczny poszczególnych części i można stwierdzić, który element nadaje się do naprawy, który jest dobry, a który trzeba wymienić na nowy, bo już nic nie da się zrobić. Ponadto pod koniec tego zabiegu po złożeniu z powrotem w całość takiej turbosprężarki należy wykonać wyważanie, a to wymaga specjalistycznego sprzętu. Tylko dobry warsztat samochodowy w Przemyślu będzie nim dysponował.

Jeśli chodzi zaś o cenę usługi, nie należy ona do najtańszych, to trzeba przyznać, jednak to ze względu na jej skomplikowanie i właśnie stosowanie drogiego, profesjonalnego sprzętu. Jednakże to właśnie sprawna turbosprężarka daje nam możliwość bezpiecznej jazdy, dlatego i tak jej regeneracja powinna być dla nas ważna.