You are currently viewing Regeneracja turbosprężarki – jak się do tego zabrać?

Regeneracja turbosprężarki – jak się do tego zabrać?

Turbosprężarka jest znana głównie w motoryzacji i kojarzona z samochodami i ich osiągami. To właśnie w motoryzacji turbosprężarki zostały wykorzystane na szeroką skalę, na początku były one montowane w silnikach dieslowych, czyli zasilane olejem napędowym. Miały one za zadanie pomieść ich efektywność, głównie chodziło o zwiększenie mocy.

Usługa regeneracji turbosprężarki – jak z niej skorzystać?

turbosprężarkaAktualnie stosuje się je również w silnikach benzynowych, a nawet spotyka się auta wyposażone w kilka turbosprężarek. Niestety turbosprężarki jak i inne podzespoły auta czy silnika potrafią się psuć. Wynika to z nieprawidłowego użytkowania, ale także z powodu eksploatacji. Każda część z czasem się zużywa, dbając można spowolnić ten proces jednak, jest on nieunikniony. Regeneracja turbosprężarek jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które moją już nią problemy. Jest to metoda znacznie tańsza od zakupu nowej sprężarki. Jeśli regeneracji sprężarki podejmie się doświadczony zakład i będzie korzystał z markowych części to taka regenerowana turbosprężarka będzie miała bardzo podobne osiągi co nowa, a cena będzie dla posiadacza auta znacznie korzystniejsza. Dlatego regeneracja turbosprężarek w Polsce stała się popularną usługą.
turbinaWiększość aut w Polsce mają ponad 10 lat i właśnie wtedy pojawiają się pierwsze problem z wyeksploatowanymi częściami. Dla właścicieli takich aut zakup nowej turbosprężarki jest często nieopłacalny, częściej podejmują się zakupu używanej w lepszym stanie lub właśnie regeneracji. Regeneracja jest znacznie lepszym wyjściem mimo, że może się okazać trochę droższa to jednak, gdy skorzysta się profesjonalnego zakładu to mamy pewność i gwarancję, że się nie zepsuje i nas to nie zaskoczy. W przypadku zakupu używanej to jest loteria, czasem będzie w bardzo dobrym stanie i pochodzi wiele lat ponieważ pochodziła od auta mało użytkowanego, które uległo wypadkowi i jest sprzedawane na części. Jednak może się również zdarzyć że auto było użytkowane wiele lata i właśnie z powodu nieopłacalnych napraw właściciel zdecydował się na sprzedaż jego części. To trochę jak kupowanie kota w worku, nie wiemy co będzie w przyszłości. Największą pewność dają oczywiście nowe podzespoły, ale czasami są nieopłacalne, dlatego regeneracja, która daje gwarancje jest idealnym rozwiązaniem.

Wybierając zakład któremu chcemy powierzyć regeneracje naszej turbosprężarki, powinniśmy się upewnić, jakie zakład ma opinie. Czy ma doświadczenie w tej usłudze, na jakich podzespołach pracuje i w końcu jaką gwarancje udziela. W tym wypadku cena nie powinna być pierwszą kategorią decyzyjną, bo znaczna różnica ceny musi z czegoś wynikać.