You are currently viewing Przyciemnianie szyb – w domu, w firmie, w aucie

Przyciemnianie szyb – w domu, w firmie, w aucie

Specjalne folie nakładane na szybę sprawiają, że mogą one zostać wzmocnione np. przed uderzeniami, jak również będą pełnić funkcje dekoracyjne np. folie szronione, lustrzane, kolorowe. Jednak na pewno największą popularnością cieszą się folie przeciwsłoneczne, zwane też przyciemniającymi. Uzyskany efekt zależy od rodzaju folii.

Inwestycja w przyciemnianie szyb

przyciemnianie szybMoże to być lekkie niwelowanie refleksów świetlnych, jak również uzyskanie niemal czarnej, nieprzejrzystej szyby. Sama folia nie jest droga, można ją kupić zarówno w arkuszach, rolkach, jak i w gotowych wyciętych kształtach, co na pewno ułatwia pracę. Jej montaż także nie jest trudny. Można to zlecić fachowcom (którzy zwykle też sprzedają folię), jak i zrobić to samodzielnie. Trzeba tylko dokładnie umyć szybę, obficie ją spryskać wodą, nałożyć folię, a potem wygładzić całość przy użyciu plastikowej rakli bez ostrego zakończenia. Klej na folii zastygnie i folia będzie się dobrze trzymać nawet przez wiele lat. Jednak gdzie i kiedy stosuje się folie przeciwsłoneczne? Folię można umieścić na szybach w domu i w firmie, jak również w samochodzie. W każdym przypadku folia będzie pełniła podobne funkcje. Przede wszystkim po jej zastosowaniu we wnętrzu będzie ciemniej. To sprawdzona opcja jeśli mieszkamy od strony północnej, gdzie zawsze świeci słońce i pokoje się nagrzewają. Również auta pozostawione w pełnym słońcu błyskawicznie się nagrzewają, a dzięki przyciemnionym szybom ten proces będzie znacznie wolniejszy. Im mniejsze nasłonecznienie tym rzadziej trzeba używać klimatyzacji.

przyciemnianie szybDodatkowo promienie UV mogą niszczyć meble czy ubrania – ich kolory wypłowieją. Przyciemnianie szyb w Bytomiu temu zapobiegnie. Kolejna sprawa to prywatność. Przyciemnione szyby utrudniają lub kompletnie uniemożliwiają osobom postronnym zobaczenie co znajduje się w biurze, czy w aucie. W ten sposób nie kusi się złodzieja, który mógłby dostrzec coś cennego. Folia przeciwsłoneczna pełni także rolę folii bezpiecznej. Jeśli uderzy się w szybę bez folii to się ona stłucze a drobinki szkła mogą zranić osoby przebywające w środku. Później trzeba sprzątać też bałagan. Przy uderzeniu o szybę z naklejoną folią to drobinki okna zostaną przylepione do folii.

Szyba tak czy tak będzie nadawała się do wymiany, ale przynajmniej wiadomo, że nikomu nic się nie stanie. Reasumując, warto jest zainwestować w przyciemniające folie do szyb okiennych i samochodowych. Mają one same zalety – nie kosztują wiele, są łatwe w montażu, zwiększają bezpieczeństwo, komfort i prywatność. Każdy powinien w nie zainwestować.

Więcej na stronie http://przyciemnianieszyb-gliwice.pl