You are currently viewing Przeprowadzki do Anglii – jak załatwić?

Przeprowadzki do Anglii – jak załatwić?

Coraz więcej osób szuka szczęścia zawodowego poza granicami naszego kraju. Często są to osoby z małych miejscowości, w których panuje duże bezrobocie, czy też osoby o wykształceniu zawodowym lub niższym, które nie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie w swoim zawodzie.

Przeprowadzki i nowa praca

przeprowadzki do angliiTo jednak nie reguła, bo do Wielkiej Brytanii wyjeżdżają także ludzie wykształceni, tacy jak prawnicy, lekarze i pielęgniarki. Również wiek wyjeżdżających się zmienia. Nie są to tylko młodzi tuż po szkole, ale także osoby w wieku średnim, które po stracie wieloletniej posady nie umieją się odnaleźć na rynku pracy. Dla nich sprawne przeprowadzki do anglii są nadzieję na lepsze życie. Od czego powinna zacząć osoba zastanawiająca się nad przeprowadzką na Wyspy Brytyjskie? Na pewno ważne jest wcześniejsze znalezienie sobie dobrego lokum i załatwieniu wszystkich dokumentów. Wtedy od razu można zacząć tam pracę. Czasem potrzebne są specjalne pozwolenia, potwierdzenie dyplomu uczelni wyższej, czy też zdanie egzaminu na miejscu. Znalezienie mieszkania z dobrym dojazdem i w dobrej cenie również bywa problematyczne, szczególnie jeśli nie jest się gotowym na dzielnie mieszkania z obcymi osobami. Kiedy już w Anglii wszystko czeka na nasz przyjazd to można zabrać się za przeprowadzki. Powinniśmy zacząć od przejrzenia rzeczy i posegregowania ich na te potrzebne, które chcemy zabrać i na te zbędne. Często są tam mieszkania umeblowane całkowicie lub częściowo, więc nie trzeba zabierać wszystkich mebli ze sobą. Rzeczy zbędne możemy wyrzucić, sprzedać, czy oddać komuś, kto bardziej ich potrzebuje. Im mniej będziemy mieli rzeczy, tym łatwiej pójdzie nam pakowanie i przeprowadzka.

przeprowadzki do angliiMusimy wziąć pod uwagę fakt, iż nasze rzeczy przemierzą tysiące kilometrów, więc ich zapakowanie będzie problematyczne. Trzeba to zrobić dokładnie, tak by nic się w kartonach nie przesuwało, naczynia się nie zbiły, a meble nie połamały. Przydatna będzie duża ilość folii bąbelkowej, przekładek styropianowych, jak również taśmy stretch. Dzięki nim możemy rzeczy spakować w sposób bezpieczny. Ważne jest także znalezienie dobrej firmy przewozowej. Najczęściej takie przeprowadzki organizują firmy zajmujące się spedycją i przesyłkami kurierskimi na terenie Europy, nie zaś firmy typowo przeprowadzkowe, zawężające ofertę jedynie do naszego kraju, czy województwa.

Firma musi posiadać samochód odpowiedniej wielkości, jak również doświadczonych kierowców, którzy potrafią dobrze zapakować nasze bagaże i dowieźć je bezpiecznie do nowego miejsca zamieszkania.