You are currently viewing Oklejanie samochodów i rodzaje folii

Oklejanie samochodów i rodzaje folii

Oklejanie samochód jest ciekawym sposobem na reklamę. Jego cena jest korzystna w stosunku do tego jak długo będzie ona ,,w użyciu”, a przy tym w każdym większym mieście znajdziemy firmę, która zajmie się takimi usługami.

Oklejanie samochodów dobrze wykonane

oklejanie samochodów folią Jednak na stronach internetowych można zauważyć różne rodzaje folii stosowane do oklejania samochodów, a co za tym idzie różne ceny. Czym jest folia monomeryczna, polimerowa, wylewana czy one way vision? Folia monomeryczna jest najtańsza i najstarsza ze wszystkich. Jest dosyć cienka i mało odporna, więc to folia krótkookresowa. Najczęściej są one wykorzystywane do oklejania samochodów dostawczych, ponieważ mają one prostą konstrukcję bagażową. Taka folia nadaje się jedynie na takie gładkie i proste powierzchnie, bo inaczej nie będzie się dobrze trzymać. Często z takiej folii wycina się pojedyncze litery, takie jakie widać na samochodach dowożących jedzenie do domu. Drugi rodzaj folii to folia polimerowa. Jest ona nieco lepsza niż monomeryczna i jest w stanie wytrzymać na samochodzie nawet powyżej pięciu lat. Taka folia nadaje się do całych plansz, a nie pojedynczych liter. Jest też bardziej estetyczna i trwała. Często można ja spotkać na drzwiach samochodów, czy też na tylnej szybie. Trzecim rodzaje folii jest folia wylewana.

oklejanie samochodów folią Jest ona świetnym rozwiązaniem na oklejanie samochodów folią w Łódzkim. Jest najtrwalsza z nich wszystkich, a przy tym najbardziej plastyczna. Nadaje się do oklejania całych pojazdów, jak również do zmiany koloru lakieru. Można nią wyklejać także wybrzuszenia i wklęsłe miejsca na samochodzie, takie jak zderzaki, lusterka, czy bagażnik. Folia wylewana nakładana jest przy pomocy opalarki, czyli jest ona podgrzewana. Przez to staje się bardziej elastyczna i łatwo ją dopasować do powierzchni samochodu. Taka folia jest także najdroższa, jednak za jakość trzeba zapłacić. Ostatnim rodzajem folii stosowanej do oklejania pojazdów jest folia one way vision(OWV). Jest to folia dwustronna, stosowana do oklejania szyb zarówno w samochodach osobowych, jak i w autobusach i tramwajach. Reklama jest widoczna z zewnątrz, jednak do wewnątrz jest dostęp światła. To zapewnia charakterystyczna struktura plastra miodu. Od wewnątrz widać co się dzieje z tyłu na drodze, nie ma też blokowanego dostępu światła, jak przy zastosowaniu innego rodzaju folii, jest tylko nieco ciemniej.

Wielkość możliwości wyboru folii do oklejania samochodów w zakresie jej trwałości i ceny sprawia, że każdy klient będzie mógł dopasować jej rodzaj do swoich potrzeb.