You are currently viewing Nieinwazyjne naprawy lakiernicze

Nieinwazyjne naprawy lakiernicze

Każdy posiadacz auta chce, by jak najdłużej utrzymało się ono w dobrym stanie. Czasem jednak wystarczy tylko chwila nieuwagi, by na masce powstała rysa, czy wgniecenie. Niewielka stłuczka, roztargnienie na parkingu, a nawet niekorzystne warunki atmosferyczne i już może pojawić się problem. Jest kilka rozwiązań, które mogą pomóc poradzić siebie z lakierniczymi kłopotami.

Jak dbać o karoserię samochodu?

karoseria samochodowaNie zawsze musi wiązać się to z inwazyjnym nakładaniem kolejnej warstwy lakieru. Do niedawna najczęstszym sposobem radzenia sobie ze wgnieceniami było ponowne lakierowanie uszkodzonej karoserii. Obecnie coraz bardziej popularna staje się propozycja bezinwazyjnego usuwania wgnieceń poprzez ich wypychanie lub wyciąganie. Tego typu naprawa odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń i przyrządów. Jej zastosowanie możliwe jest tylko, gdy nie doszło do przerwania lakieru oraz, gdy uszkodzone miejsce nie było dotychczas szpachlowane. Firmy oferujące nieinwazyjną usługę naprawy wgnieceń, najlepiej ocenią sytuację. Jeśli możliwe jest zastosowanie nieinwazyjnej metody, warto ją rozważyć, ponieważ jest szybsza i zazwyczaj bardziej przystępna cenowo.

auto detailingInnym problemem, który może spędzać sen z powiek posiadacza auta, są zarysowania na karoserii. Niekoniecznie muszą to być głębokie rysy. Czasem, nawet nie wiadomo skąd, na lakierze pojawiają się mikrorysy, które negatywnie wpływają na wygląd samochodu. Wiele firm oferuje naprawy lakiernicze Kraków, Warszawa i inne wielkie miasta wręcz obfitują w takie oferty. W przypadku zarysowań także pojawiły się nieinwazyjne rozwiązania. Możliwe jest usuwanie miejscowe rys poprzez nienakładanie na nie specjalnego, podobnego do lakieru preparatu, który następnie jest intensywnie polerowany. Dzięki tej czynności uzyskuje się jednolity kolor. Polerowanie może być też metodą do korekty lakieru na całej powierzchni pojazdu. Może ponownie nadać blask i pogłębić kolor karoserii. Z tej usługi warto skorzystać zwłaszcza przed sprzedażą samochodu. Gdy lakier wygląda już dobrze można zastanowić się nad zabezpieczeniem go przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. osady, czy promienie UV. W tej kwestii firmy lakiernicze często polecają metody wykorzystujące nakładanie powłoki ceramicznej lub oklejanie specjalną ochronną folią.

Wgniecenie, czy zarysowania jeszcze niedawno wiązały się z zastosowaniem długotrwałych operacji lakierniczych. Obecnie pojawiło się wiele możliwości nieinwazyjnego usuwania tego typu problemów. Dla oszczędności czasu warto zainteresować się firmami, które oferują naprawy lakiernicze i sprawdzić, czy, dane auto można jeszcze łatwo uratować.