You are currently viewing Na co zwrócić uwagę przy imporcie auta?

Na co zwrócić uwagę przy imporcie auta?

Kiedy zamierzamy kupić porządny samochód, zwykle nasze kroki kierujemy do najbliższego salonu ulubione marki. Tymczasem istnieją ciekawe alternatywy zakupu auta, które pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze. Niekoniecznie musimy kupować nowy samochód – niekiedy opłaca się po prostu zakupienie używanego pojazdu.

Import aut to dobra alternatywa

import auta z usaW tym wypadku jednak warto zorientować się nieco w temacie, ponieważ wcale nie musi to być stary samochód z najbliższego komisu – nie musi to być nawet auto z Polski. Alternatywnym rozwiązaniem jest import auta z USA. Ameryka Północna to największy rynek samochodowy na świecie, dlatego jest w czym wybierać, jednak warto w tym wypadku zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Osobisty odbiór pojazdu zwykle nie wchodzi w grę, ponieważ wyjazd do Stanów Zjednoczonych wiąże się z koniecznością wyrobienia wizy, a to bardzo żmudny i kosztowny proces, dlatego najlepiej jest dokonać zakupu przez internet. W tym celu należy się zainteresować aukcjami, które są organizowane w internecie – ten rodzaj zakupu wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, toteż warto skorzystać z usług dystrybutora. Część jednak wstępnego rozpoznania możemy wykonać samodzielnie.

import auta z usaNa co zatem warto zwrócić uwagę przy zakupie samochodu zza oceanu? Ponieważ w Ameryce panuje zupełnie inny klimat niż w Europie, trzeba zacząć od znalezienia odpowiedniego regionu, z którego będziemy sprowadzali auto. Niektóre samochody biorące udział w aukcjach noszą bowiem ślady huraganów lub powodzi, czyli po prostu uległy kiedyś zalaniu, a ich właściciel stara się je teraz sprzedać. Pod tym względem bezpieczniejszy jest zakup pojazdu z zachodniego wybrzeża USA, ponieważ tamtejszy klimat wony jest od tego typu zjawisk atmosferycznych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że import może się okazać w tym wypadku bardziej kosztowny ze względu na odległość. Co istotne, amerykańskie samochody wyposażone są w silniki o większej pojemności i dysponują zupełnie innymi parametrami niż europejskie, dlatego dobrze jest sprawdzić, czy na naszym rynku znajdziemy odpowiednie części zamienne – być może samochód będzie wymagał serwisowania. Trzeba pamiętać również o tym, że najbardziej opłaca się sprowadzanie samochodów tzw. luksusowych marek, które nie są dostępne w Europie, ponieważ ich późniejsza sprzedaż na naszym rynku może się okazać niezwykle rentowna (niektórzy handlowcy trudnią się właśnie sprowadzaniem uszkodzonych, powypadkowych aut z Zachodu w celu przeprowadzenia naprawy i sprzedaży – to bardzo opłacalny biznes).

Kiedy już zorientujemy się w temacie, warto mimo wszystko zwrócić się o pomoc do sprawdzonego dystrybutora, który pomoże nam bezpiecznie sprowadzić samochód, dopełniając przy tym wszelkich formalności w naszym imieniu.