You are currently viewing Na co zwracać uwagę, wypożyczając auto

Na co zwracać uwagę, wypożyczając auto

Obecnie już niemal w każdym mieście możemy natrafić na wypożyczalnię samochodów. Taki biznes ma szansę na duże zyski, ponieważ klientów nie brakuje. Nierzadko potrzebujemy samochodu na przykład na wesele czy na inną uroczystość, kiedy nie chcemy jechać własnym pojazdem, aby móc się dobrze bawić, nie przejmując się powrotem.

Wypożyczanie auta dostawczego lub osobowego

wypożyczalnia aut dostawczychSamochody osobowe wypożyczane są też przez tych, którzy muszą się udać w delegację do innego miasta. Czasami też firmy decydują się na wynajem długoterminowy aut osobowych, zamiast zakupu własnych samochodów służbowych czy leasingu, co jest zdecydowanie mniej opłacalne. Z takich wypożyczalni można wynająć także auta dostawcze. Również tutaj dostajemy opcję wynajmu krótko- oraz długoterminowego. Dzięki temu możemy podpisać umowę adekwatną do własnych potrzeb i zawsze korzystamy z pojazdu tylko tak długo, jak potrzebujemy. Ale fakt, iż takich wypożyczalni jest coraz więcej w każdym mieście, nie oznacza jeszcze, że warto korzystać z usług każdej z nich. Na co zwracać uwagę, wypożyczając auto dostawcze czy osobowe? Przede wszystkim spójrzmy, czy dana wypożyczalnia aut dostawczych i osobówek posiada własny regulamin działalności.

wypożyczalnia aut dostawczychJest to ważne, ponieważ zabezpiecza to obie strony – i wynajmującego, i najemcę. Taki regulamin określa, które zdarzenia są karane przez wypożyczalnię określoną kwotą. Na przykład niektóre wypożyczalnie zaznaczają, że jeżeli będziemy w wynajętym aucie palić papierosy i po oddaniu pojazdu pozostanie wewnątrz niego nieprzyjemny zapach, wówczas może czekać nas kara pieniężna, w wysokości usługi profesjonalnego czyszczenia auta. Czytając wcześniej regulamin, nie zdziwimy się w razie konieczności zapłaty dodatkowych pieniędzy, poza tym będziemy postępować tak, aby żadne kary nie zostały na nas nałożone. Taki regulamin wypożyczalni aut dostawczych oraz osobowych zakłada także, kto w ogóle może wypożyczyć pojazd. Jeżeli mamy mniej niż 21 lat – nie mamy nawet co przychodzić, ponieważ wówczas nie będziemy mogli podpisać umowy wynajmu. Umowę zawrzeć może tylko osoba pow. 21 roku życia, trzeba posiadać przy sobie dowód oraz aktualne prawo jazdy. Poza tym jeszcze, wypożyczając auto dostawcze czy osobowe, zwróćmy uwagę na jego standard.

Skoro już płacimy, chcemy pewnie, żeby pojazd był jak najwyższej jakości – a więc liczy się na przykład klimatyzacja, poza tym należy sprawdzić stan techniczny dostawczaka czy osobówki, którą chcemy wynająć, abyśmy mieli pewność, że po drodze będziemy mogli poruszać się w pełni bezpiecznie i bez żadnych obaw.