You are currently viewing Myjnia samochodowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

Myjnia samochodowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

Każde auto potrzebuje raz na jakiś czas solidnego czyszczenia. Chodzi oczywiście zarówno o wnętrze, jak i karoserię. Bo jak to tak jeździć brudnym samochodem. Będzie zwracać na siebie uwagę, aczkolwiek niekonieczne w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W tym celu stworzono profesjonalne myjnie. Nowoczesne szczotki pozwalają na odpowiednie wyczyszczenie najdrobniejszych zakamarków, a mocne płyny poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi do wyczyszczenia zabrudzeniami – na przykład z ptasimi odchodami, które są niebezpieczne dla lakieru.

Profesjonalna myjnia samochodowa i jej zalety

myjnia samochodowaGłówną i oczywistą zaletą jest oczywiście możliwość umycia karoserii samochodu. Mimo wszystko warto przyjrzeć się pewnej kwestii, a konkretniej temu, w jaki sposób auto jest myte. W pierwszej kolejności po wjeździe do nowoczesne i zautomatyzowanej myjni samochód jest spłukiwany czystą wodą. Pozwoli to na nawilżenie zabrudzeń, dzięki czemu będą łatwiejsze do zmycia. W następnej kolejności na auto kieruje się strumień mieszaniny wody z płynem do czyszczenia karoserii. Jednocześnie po bokach swoją pracę rozpoczynają wirujące szczotki, zbierające wszelkie zabrudzenia. Czy trzeba się martwić o stan lakieru? Oczywiście, że nie, ponieważ każda profesjonalna myjnia samochodowa w Krakowie i innych miastach dba o to, by szczotki okazały się odpowiednio miękkie.

 

mycie samochoduPozwala to na udaremnienie zarysowań czy ogólnie pojętych uszkodzeń powłoki karoserii. Niektóre z tego rodzaju miejsc mają także zaimplementowane dodatkowo mniejsze warianty szczotek. Jaki jest ich cel? Służą do szorowania kołpaków lub felg. Po szczotkowaniu auto jest po raz kolejny spłukiwane wodą, ale też niekiedy woskowane. Pozwoli to na zapewnienie pięknego i błyszczącego wyglądu karoserii. Co ciekawe, w przypadku myjni ręcznych sprawa wygląda dość podobnie, ponieważ również i tak istnieje możliwość nabłyszczania i woskowania samochodu. Doskonale wykończone i umyte auto może wyruszyć w trasę, gdzie nie będzie zwracać uwagi swoim brudem, a pięknym wyglądem, jakby dopiero co wyjechało z salonu.

Dzięki takim miejscom jak profesjonalne myjnie każdy samochód może zostać dokładnie wyszorowany, by podkreślić jego piękno. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia dodatkowych pakietów, a więc woskowania czy też nabłyszczania. Niewątpliwym atutem jest także cena, która – biorąc pod uwagę dokładność i efektywność czyszczenia – jest całkowicie opłacalna i stosunkowo niska. Warto pamiętać, że dobrze zadbana karoseria to gwarancja jej żywotności, ponieważ to jeden ze sposobów udaremnienia wystąpienia korozji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.fantasywash.pl!