You are currently viewing Kosmetyki samochodowe i dbanie o auto

Kosmetyki samochodowe i dbanie o auto

Dbanie o samochód dla wielu z nas jest przykrym obowiązkiem, wiążącym się z wyjazdem na myjkę, czy myciu auta na podjeździe. Jednak dla niektórych to czysta przyjemność.

Kosmetyki samochodowe to mycie i zabezpieczanie

kosmetyki samochodoweSą pasjonaci, który znają się na kosmetykach samochodowych i lubią zajmować się swoimi czterema kółkami. Jakie środki są przez nich najczęściej wybierane? Na pewno najbardziej popularne są efektywne kosmetyki samochodowe służące do mycia i zabezpieczania karoserii. Są to szampony, skoncentrowane piany i płyny które mają w sposób delikatny, ale skuteczny usunąć zabrudzenia z lakieru. Do takich środków najlepiej jest wybrać miękkie gąbki i szmatki, dzięki czemu nie porysujemy lakieru. Do trudniejszych zabrudzeń, takich jak kleje, smoły, czy osady metaliczne potrzebne są bardziej skoncentrowane środki, które nakłada się jedynie punktowo pędzelkiem. Po myciu auta często wykorzystywane są także środki przyspieszające schnięcie, działające jak jak osuszacze do lakierów do paznokci. Auto wyciera się miękkimi ręcznikami lub też pozostawia do wyschnięcia. Po tym etapie można przejść do zabezpieczenia lakieru i jego polerowania.

kosmetyki samochodoweNajczęściej wykorzystuje się do tego woski na zimno lub ciepło. Wosk jest stosunkowo tanim autokosmetykiem, który zabezpiecza lakier przed zabrudzeniami. Nie trzymają się one powierzchni karoserii, a także łatwo je zmyć także zwykłą wodą. Dodatkowo na nawoskowanym samochodzie nie pojawiają się zacieki z wody deszczowej. Dostępne są również środki z dodatkami polimerów, które lepiej zabezpieczają karoserię, a ponadto są łatwiejsze do nakładania niż wosk, od którego mogą pojawiać się smugi, jeśli dobrze go nie rozprowadzimy. Ważne w myciu samochodów jest również dbanie o czystość szyb i lusterek. To one zapewniają nam dobrą widoczność, więc zawsze muszą być przejrzyste. Poza środkami myjącymi mamy również środki do polerowania szklanych powierzchni, jak również tak zwane niewidzialne wycieraczki, czyli środki które sprawiają, że deszcz po nich spływa nawet bez użycia prawdziwych wycieraczek. Bardzo trudne jest niewątpliwie czyszczenie opon. Są one tak położone, że trudno się do nich dostać, poza tym posiadają zagłębienia w które wchodzi brud. Najlepsza do ich mycia jest woda pod ciśnieniem, która usunie brud ze szpar. Przydają się też specjalne szczotki wymiatające zanieczyszczenia.

Po myciu można nałożyć wosk do opon czy inny środek, dzięki którym będą one wyglądały jak nowe. Na pewno profesjonalne czyszczenie samochodu nie jest szybkie, jednak efekt końcowy będzie rewelacyjny.