You are currently viewing Jak wygląda remont silnika?

Jak wygląda remont silnika?

Każdy silnik, po dłuższym okresie jego użytkowania, może wykazywać oznaki znacznego obniżenia jego wydajności. W takiej sytuacji, ważne jest, aby pamiętać o możliwości jego regeneracji. Dzięki niej, można zaoszczędzić sporo środków finansowych, które były potrzebne na zakupienie i wymianę tego bardzo istotnego podzespołu.

Regeneracja silników coraz bardziej popularna

Naprawa silnika samochodowegoGłówną przyczyną spadku wydajności zdecydowanej większości silników, jest przede wszystkim zacieranie się poszczególnych jego podzespołów, w wyniku siły tarcia, oraz zanieczyszczeń, które dostają się do wnętrza silnika. W takim wypadku, kompleksowy remont silnika w Katowicach, opierać się będzie na regeneracji wszystkich, najważniejszych komponentów silnika. Zazwyczaj, aby przywrócić mu odpowiedni poziom wydajności, konieczne jest wykonywanie takich podstawowych prac regeneracyjnych, jak regeneracja korbowodów, regeneracja głowic samochodowych, oraz regeneracja bloków, oraz tulei cylindrowych. Pierwszym krokiem, aby odpowiednio wykonać regenerację silnika, jest jego demontaż oraz rozmontowanie na wszystkie najdrobniejsze komponenty, z których się składa. Krokiem kolejnym, jest dokładne ich oczyszczenie, do czego wykorzystać można na przykład myjkę ciśnieniową, która poradzi sobie z tak trudnymi zanieczyszczeniami, jak na przykład zaschnięte paliwo.

AutoKolejnym krokiem, jest dokładne badanie przy pomocy na przykład mikroskopu cyfrowego, poszczególnych komponentów silnika. Okazuje się być to konieczne, aby ocenić, który komponent wymaga regeneracji i jakiego typu, a który jest tak zniszczony, że wymaga już całkowitej wymiany. Najczęściej wykorzystywanymi podczas regeneracji silnika metodami, jest polerowanie, oraz wygładzanie. Tak jak wspomniano wcześniej, spadek wydajności silnika jest bowiem wywoływany przede wszystkim przez zacieranie się jego podstawowych elementów, w postaci na przykład tłoka. Po wykonanej regeneracji, kluczowe okazuje się być właściwe zabezpieczenie silnika w sposób, który zagwarantuje mu odpowiednią ochronę. Wykorzystać można w tym celu na przykład filtry paliwowe. Dzięki nim wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które mogłyby dostać się do wnętrza silnika wraz z paliwem, zostaną zatrzymane.

Jak się okazuje, taka regeneracja silnika może się okazać nawet o kilkadziesiąt procent tańsza niż wymiana silnika na zupełnie nowy. Co więcej, rezultaty prawidłowej regeneracji mogą być porównywalne, dając możliwość odzyskania wydajności samochodu z chwili jego odbioru z salonu. Powoduje to, że regeneracją silników interesuje się coraz większa liczba kierowców, nawet tych, którzy wcześniej chcieli silnik wymienić.