You are currently viewing Jak wygląda auto detailing?

Jak wygląda auto detailing?

Posiadanie samochodu bardzo ułatwia codzienne podróże do pracy, czy wyjazdy na wakacje. Jednak przy dużym użytkowaniu nie ma możliwości, by nie został on zabrudzony. Zarówno jego wnętrze, jak i warstwa zewnętrzna ulegają zużyciu. Niestety regularne wizyty na myjni i odkurzanie foteli nie pomoże w zachowaniu pojazdu w nienaruszonym stanie.

Auto detailing czyli pielęgnacja auta

auto detailingNigdy nie będzie już wyglądał jak nowy. Mimo wszystko na rynku obecnych jest wiele firm, które zajmują się wieloetapowym czyszczeniem samochodów, które nosi nazwę auto detailing. Chcąc skorzystać z tego udogodnienia, trzeba nastawić się na odstawienie samochodu do wybranej placówki na kilka dni. Przede wszystkim jest to proces, podczas którego czyszczona jest zewnętrzna warstwa samochodu, ale też i wewnętrzna. Wszystko prowadzone jest z jak największą precyzją, tak by nie uszkodzić żadnego elementu. Oczywiście oprócz usunięcia wszystkich zanieczyszczeń, naprawia się, w miarę możliwości, także drobne defekty. Takie jak przebarwienia, zarysowanie, czy inne uszkodzenia, które nie tyle wpływają na działanie samochodu, ale przede wszystkim na jego wygląd. Auto detailing składa się z wielu zabiegów, które poprawiają stan pojazdu. Wśród nich znajduje się również popularne polerowanie, które także dostępne jest w wielu firmach. Jednak połączone z innymi czynnościami zapewnia jeszcze lepszy efekt.

auto detailingCały proces kończy się zabezpieczeniem karoserii. Odbywa się to w bardzo prosty sposób, wystarczy tylko nałożyć specjalną warstwę ochronną. W ten sposób do lakieru przez pewien czas nie będą przyklejać się różne drobinki pyłu i kurz, który jest bardzo widoczny, szczególnie na ciemnych kolorach. Oczywiście auto detailing można ograniczyć do swoich potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zlecić firmie samo polerowanie, czyszczenie pokrowców, czy sprawdzenie i zabezpieczenie kół i felg. Wszystko zależy od tego, jakim czasem się dysponuje, a także ile pieniędzy można wydać. Wiele placówek, które zajmuje się tego typu usługami, organizuje szkolenia, na których można dowiedzieć się jak samemu zadbać o samochód i przeprowadzić samodzielnie wszystkie operacje. Oczywiście oprócz wiedzy teoretycznej, często pojawiają się zadania praktyczne. Udział w takich warsztatach jest bardzo ważny, jeśli chce się, by auto prezentowało się dobrze i przede wszystkim służyło przez lata.

Obecnie auto detailing można wykonać niemal w każdym mieście. Wystarczy skontaktować się z firmą i wybrać odpowiedni termin, ponieważ samochód zostawiany jest w warsztacie na kilka dni. Jednak jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie, wtedy kiedy nie ma się możliwości, by dokładnie zadbać o swój pojazd.