You are currently viewing Jak wybrać fotelik dziecięcy do wagi dziecka?

Jak wybrać fotelik dziecięcy do wagi dziecka?

Bezpieczeństwo dziecka to niezwykle istotna kwestia dla każdego rodzica. Jak wiadomo, uczestnictwo w ruchu drogowym stwarza ryzyko wystąpienia zagrożeń dla zdrowia i życia. Zwłaszcza, jeśli dziecko często podróżuje razem z nami, warto zainwestować w wysokiej jakości foteli samochodowy, który będzie wyborem nie tylko koniecznym ze względu na obowiązujące w Polsce prawo o ruchu drogowym, ale także przemyślanym i dostosowanym do naszych potrzeb.

Wysokiej jakości fotelik Recaro

recaro milanoChoć ustawa przewiduje kilka wyjątków, to jednak ogólne zasady mówią o tym, że dziecko według polskiego prawa powinno podróżować w foteliku aż do momentu, w którym osiągnie 150 centymetrów wzrostu. Zanim to nastąpi, kilkukrotnie zmieni się jego kategoria wagowa przypisywana różnym fotelikom. Pierwszy fotelik dotyczy grupy 0+, czyli przeznaczony jest dla dzieci już od pierwszych dni życia. Pamiętajmy, że jest to element niezbędny, aby bezpiecznie zabrać dziecko do domu po wyjściu ze szpitala. Często tego rodzaju fotelik jest rodzajem nosidełka, kupowanym w zestawie tak zwanych wózków 3w1, choć chcąc zapewnić maluchowi maksymalne bezpieczeństwo powinniśmy postawić na oddzielnie kupiony fotelik, bowiem te zakupione w zestawie zwykle wypadają bardzo słabo w testach zderzeniowych. Około pierwszych urodzin dziecka przychodzi moment na wymianę fotelika samochodowego na grupę I, czyli kategorię wagową 9-18 kilogramów.

recaro milanoRóżnica zauważalna jest nie tylko w samej konstrukcji, ale również w sposobie montażu – większość tego rodzaju fotelików montowana jest przodem do kierunku jazdy, w przeciwieństwie do poprzedniej kategorii. Kolejna grupa wagowa dedykowana jest dla maluchów o wadze od 15 do 22 kilogramów, a kategoria III to zakres od 22 do 36 kilogramów. W wysokiej jakości fotelikach te dwie ostatnie grupy często łączone są w jedno, a poprzez zmianę wysokości zagłówka czy demontaż niektórych części dostosowujemy je do aktualnych potrzeb dziecka bez konieczności inwestowania w kolejne sztuki. Takie rozwiązanie znajdziemy, kupując fotelik dziecięcy Recaro Milano – cena jest odrobinę wyższa, jednak wynika to z wysokiej jakości produktu, a brak konieczności kupowania kilku sztuk fotelika sprawia, że jest to koszt uzasadniony. Regulowany zagłówek w tym modelu sprawia, że bez problemu możemy dostosować jego wysokość do wzrostu dziecka, zwiększając nie tylko jego bezpieczeństwo, ale też wygodę.

Niezaprzeczalną zaletą tego egzemplarza jest również wysokiej jakości ochrona boczna, co zabezpiecza głowę i całe ciało przed uderzeniami z każdej strony, ale również stanowi świetne oparcie dla głowy dziecka podczas snu w aucie, co ma przecież miejsce niezwykle często. Wysoka jakość wykonania i przemyślana konstrukcja zapewniająca maksimum bezpieczeństwa dziecka przemawiają na korzyść tego modelu, rekompensując wysoką cenę.