You are currently viewing Jak sprawnie się przeprowadzić?

Jak sprawnie się przeprowadzić?

Przeprowadzka jest procesem bardzo czasochłonnym, a niekiedy i problematycznym. Nie musi jednak tak być. Gdy wszystko odpowiednio zaplanujemy i przygotujemy nawet transport mebli nie będzie problemem. Pierwszym krokiem jest odpowiednia segregacja rzeczy.

Przeprowadzka i dobre pakowanie

przeprowadzkiNa początku najlepiej spakować te mniej potrzebne jak np. ubrania sezonowe, których aktualnie nie nosimy czy też ozdoby świąteczne oraz na codzień zdobiące nasz dom. Pamiętajmy, żeby szklane rzeczy owinąć w gazety lub folię stetch bądź włożyć w kartony wypełnione styropianem. W ten sposób zabezpieczymy rzeczy przed stłuczeniem. Wiedząc o przeprowadzce, gazety oraz kartony warto gromadzić wcześniej by w dniu przeprowadzki nie tracić czasu na ich szukanie. Także pakowanie rzeczy nie używanych na co dzień powinno odbyć się odpowiednio wcześniej. Do pakowania wykorzystać możemy również walizki i torby. Pakując rzeczy warto zostawić te pierwszej potrzeby jak np. środki czystości i szmatki by przetrzeć meble, podłogę pod meble czy inne powierzchnie. W ten sposób szybciej zaczniemy wszystko wypakowywać bez konieczności otwierania wszystkich kartonów i szukania potrzebnych nam rzeczy. Przygotujemy się na możliwość nie wypakowania wszystkiego już pierwszego dnia i do osobnej torby spakujmy ręczniki, chemię do mycia i czyste ubrania na następny dzień, a także komplet podstawowych naczyń. Aby ułatwić sobie rozpakowywanie, warto każdy karton szczegółowo opisać tak by łatwo było je zidentyfikować, a także umieścić kartkę z nazwą pomieszczenia, to ułatwi rozkładanie kartonów i od razu umieści zawarte w nich rzeczy we właściwym pokoju.

przeprowadzkiJeżeli planujemy przeprowadzić się z miasta do miasta, warto pomyśleć o odpowiednim transporcie tak by pomieścić wszystkie rzeczy, albowiem nie wyobrażalne jest by np. przeprowadzka do Trójmiasta z drugiego końca Polski odbywała się w w kilku kursach. Jest to zwyczajnie nieopłacalne i z pewnością taniej wyjdzie nas wynajem firmy od przeprowadzek. Pamiętajmy także o tym, by odpowiednio zabezpieczyć meble przed porysowaniem i obiciem np. owijając je w folię stretch. Wszystkie szuflady i półki należy opróżnić, a także wyjąć szuflady i odkręcić drzwiczki bądź zabezpieczyć je tak by podczas transporty nie otwierały się. W przypadku gdy część mebli rozkręcamy, zatroszczmy się o to by śrubki nie pogubiły się np. wkładając je do osobnego woreczka strunowego. Podpisując go znacznie szybciej pójdzie nam późniejsze skręcani mebli, albowiem od razu będziemy wiedzieli gdzie szukać śrubek do przykręcenia danej szafki czy uchwytu.

Przede wszystkim podczas przeprowadzki liczy się porządek i odpowiednia segregacja, w ten sposób unikniemy chaosu i zamieszania będące główną przyczyną wydłużania czasu i utrudnień podczas zmiany miejsca zamieszkania.