You are currently viewing Ile kosztuje instalacja LPG?

Ile kosztuje instalacja LPG?

Zazwyczaj wysoka cena paliwa jest pierwszym powodem, dla którego właściciel samochodu decyduje się na instalację LPG. Jednak sam montaż instalacji może trochę kosztować i warto również to wziąć pod uwagę.

Instalacja LPG – czy się opłaca?

lpgKonieczny będzie montaż tradycyjnego wtrysku na gaz LPG, lub takiego, który pozwala na wtłoczenie autogazu w formie ciekłej. W zależności od tego, instalacja będzie wyglądać inaczej. W drugim przypadku, nie ma potrzeby montowania parownika, natomiast należy wziąć pod uwagę inną konstrukcję butli. Znajdzie się w niej pompa, za pomocą której można gaz jest szybko i sprawnie tłoczony do silnika. Ma zawsze stałe ciśnienie, dlatego nie ma obaw, że wydarzy się jakieś nieszczęście. Taka instalacja jest całkowicie bezpieczna. Obecność wtryskiwaczy zamontowanych na kolektorach ssących sprawia, że do silnika gaz dociera w postaci płynnej. Jest to możliwe dzięki jego rozprężeniu dopiero przed komorą spalania. Dlaczego wiele osób decyduje się obecnie właśnie na instalację na gaz ciekły? Czy ma ona jakąś przewagę nad tradycyjną instalacją? Okazuje się, że tak. Według mechaników, to właśnie parownik jest odpowiedzialny za większość awarii w zwykłej instalacji LPG. To dlatego, że nie działa on zawsze tak samo, a jest uzależniony od warunków zewnętrznych – po prostu od temperatury płynu chłodniczego.

lpgZaletą instalacji na ciekły autogaz w Rzeszowie jest też to, że jest ona kompatybilna z każdą marką samochodu – nie ma tu żadnych ograniczeń, można ją zainstalować we wszystkich pojazdach. Jeżeli chodzi o cenę – możemy być nieco zawiedzeni, bo jest ona dość wysoka. Instalacja na LPG ciekłe może nas kosztować około 4 tys. zł. Oczywiście w perspektywie długoletnich oszczędności, które uzyskujemy dzięki temu, że zamiast tankować benzynę, płacimy o połowę mniej za autogaz, jest to korzystne rozwiązanie i z pewnością nam się zwróci. Dlatego jeżeli zależy nam na korzyściach na lata – nie powinniśmy obawiać się kosztu tej jednorazowej inwestycji. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybrać naprawdę dobry warsztat samochodowy, który już od długiego czasu specjalizuje się w instalacjach autogazowych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że montaż został przeprowadzony w sposób profesjonalny i instalacja nie ulegnie zbyt prędko jakiejkolwiek awarii.

Pamiętajmy, że jeżeli posiadamy starszy samochód – z wiekowym już silnikiem wolnossącym, wówczas również nic nie stoi na przeszkodzie dla montażu LPG! Wręcz przeciwnie – nawet okazuje się, że przerobienie silnika wolnossącego jest o wiele tańsze niż modyfikacja nowoczesnego silnika.