You are currently viewing Czyszczenie tapicerki – jak przebiega?

Czyszczenie tapicerki – jak przebiega?

Tapicerka samochodowa to coś, co bardzo się brudzi. Ma ona styczność, nie tylko z kurzem czy ,,codziennymi” zabrudzeniami, ale także wylewa się na nią napoje, wysypuje jedzenie, dzieci wchodzą z brudnymi, ubłoconymi butami, wylatują na nią zakupy.

Czyszczenie poprzedza odkurzanie

czyszczenie tapicerkiZabrudzenia na tapicerce nie są łatwe do usunięcia, ponieważ rzadko się nimi od razu zajmujemy. Wtedy mają one czas by wejść w głąb tkaniny i trwałe ją odbarwić. Co można wtedy zrobić? Jedynie profesjonalne czyszczenie tapicerki sprawi, że zostanie jej przywrócona dawna świetność. Jak ona przebiega? Na początku trzeba wyciągnąć z auta wszystkie zbędne rzeczy, zarówno takie jak parasole czy gąbki pochowane w kieszeniach drzwi, jak i śmieci np. puszki po napojach. Potem przechodzi się do wyciągnięcia dywaników samochodowych, wytrzepania ich oraz umycia. Nie można przecież przenosić brudnych dywaników na czystą podłogę. Czyszczenie tapicerki to także jej odkurzanie. Dzięki temu można pozbyć się kurzu, czy piasku z niej. Czasem pranie tapicerki odbywa się przy pomocy piorących odkurzaczy, można to też robić ręcznie przy pomocy gąbki.

czyszczenie tapicerkiTapicerkę tkaninową łatwiej jest doprowadzić do czystości. Ważne jest tylko to, by jej za bardzo nie zmoczyć, bo wtedy materiał może się fałdować. Pranie tapicerki sprawi, że będzie ona ogólnie lepiej wyglądała oraz pachniała. Przy trudniejszych zabrudzeniach trzeba poświecić więcej czasu na czyszczenie punktowe. Tutaj korzysta się ze specjalistycznych środków, niejednokrotnie dopasowanych do rodzaju zabrudzenia np. tłustych plam. Czasami warto jest wybrać dezynfekcję tapicerki. Dzięki niej usunie się z niej także bakterie i drobnoustroje. Warto skorzystać z tej opcji, kiedy posiada się małe dziecko, często podróżuje się z psem, jak również to dobra usługa dla osób z alergiami, bo w ten sposób pozbywa się drażniących je drobnoustrojów. Nieco inaczej wygląda czyszczenie tapicerki skórzanej. Jest ona bardziej delikatna i wymaga specjalistycznych środków czyszczących, które nie naruszą jej struktury, jak również nie odbarwią skóry. Czyszczenie tapicerki to nie tylko czyszczenie siedziska, oparcia i zagłówka, ale także często czyszczenie podłogi samochodowej, również pokrytej materiałem, jak również wnętrza bagażnika.

Tutaj można stosować bardziej agresywne środki myjące, szczególnie jeśli chcemy pozbyć się z podłoża śladów po błocie. Czysta tapicerka sprawi, że całe wnętrze samochodu będzie wyglądało o wiele lepiej, a w środku będzie panował przyjemny i świeży zapach, co podniesie komfort podróżowania.