You are currently viewing Czy zdobycie prawa jazdy jest takie proste?

Czy zdobycie prawa jazdy jest takie proste?

Już powoli staje się tradycją to, że dziecko po swoich 18 urodzinach idzie zapisać się na kurs prawa jazdy. Chociaż nie każdy w tym wieku ma możliwość otrzymania od rodziców własnego samochodu, nikt nie zaprzeczy, że takie prawo jazdy kategorii B jest przydatne.

Zdawanie prawa jazdy – komu jest łatwo?

tanie prawo jazdy B w KrakowieMożna to zobaczyć na przykład na etapie poszukiwania pracy. Bardzo wielu pracodawców już w ogłoszeniu wśród wymagań wymienia właśnie posiadanie prawa jazdy B. I to nie tylko w przypadku ofert na stanowisko przedstawicieli handlowych. Obecnie prawo jazdy B jest po prostu standardem, a jego posiadanie świadczy o tym, że osoba potrafi się uczyć i doprowadza wszystkie swoje działania do samego końca. Bo, wbrew pozorom, zdobycie prawa jazdy nie jest takie łatwe. Według badań, osoby inteligentne mają większe trudności niż osoby, które odznaczają się nieco niższym poziomem IQ. Jest to tak zwany efekt Krugera-Dunninga. Osoba inteligentna, posiadająca wymaganą wiedzę i umiejętności, nadal nie jest pewna siebie, ponieważ wie, że na drogach zdarzają się sytuacje nieprzewidziane i tak naprawdę nigdy nie będzie wiedziała wszystkiego. Zamiast po prostu jechać – zastanawia się. Osoba mało inteligentna nie przejmuje się zupełnie tym, co może się wydarzyć, nie myśli o jeździe a po prostu reaguje instynktownie. Dlatego jest jej łatwiej wpasować się w ruch drogowy.

tanie prawo jazdy B w KrakowieNie powinniśmy więc przejmować się, gdy nie zdamy prawa jazdy B za pierwszym razem. Podobno 59% z niższym wykształceniem zdaje egzamin państwowy za pierwszym razem, zaś jedynie 49% osób, które posiadają wyższe wykształcenie. Mimo wszystko każdy powinien tak samo przykładać się do kursu, gdyż zdobycie wiedzy i umiejętności jest naprawdę ważne. Cena kursu nie powinna być ważnym czynnikiem, jednakże jeśli interesuje nas tanie prawo jazdy B w Krakowie, z pewnością znajdziemy szkoły, które co jakiś czas oferują promocje. Są one naprawdę korzystne, ponieważ podczas nich cena kursu może być obniżona nawet o 200 czy 300 złotych. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na duże wydatki, warto poczekać na moment, aż interesująca nas krakowska szkoła jazdy, którą darzymy zaufaniem, wprowadzi cenę promocyjną. Jeśli to niemożliwe, szukajmy innej, równie dobrej szkoły. Warto przy wyborze kierować się zdaniem znajomych, którzy już zdobyli prawo jazdy.

Ocenią oni, czy instruktorzy w danej krakowskiej szkole są dobrzy i jak podchodzą oni do swoich zadań. Kurs, zwłaszcza część praktyczna kategorii B, będzie mniej stresująca jeśli trafimy na instruktora empatycznego, wyrozumiałego, ale przy tym wymagającego dyscypliny.