You are currently viewing Czy warto korzystać z regeneratorów wtryskiwaczy?

Czy warto korzystać z regeneratorów wtryskiwaczy?

Każdy właściciel pojazdu, który dba o swoje auto, z pewnością nie raz odwiedzał sklep motoryzacyjny, rozglądając się za wartościowymi produktami. Być może zatrzymał wzrok dłużej na półce z preparatami dodatkowymi do paliwa oraz regeneratorami do poszczególnych układów pojazdu, na przykład do wtryskiwaczy.

Co dają regeneratory wtryskiwaczy?

regenerator wtryskiwaczy samochodowychBiorąc w ręce produkt, z pewnością przeczytał umieszczone na nim przez producenta informacje. Z nich mógł się dowiedzieć o tym, że preparat ma na celu zredukowanie emisji substancji szkodliwych – przede wszystkim sadzy, jak też innych osadów, które mogą zalegać we wtryskiwaczach. Regenerator wtryskiwaczy samochodowych ma zapobiegać osadzaniu się iglicy. Jest to ważne dla wydłużenia żywotności wtryskiwacza. Dodatkowo produkt pozwala na zoptymalizowanie procesu spalania i poprawienie mocy silnika, która wraz z długimi latami eksploatacji mogła nieco osłabnąć. To wszystko teoria i brzmi ona fantastycznie – czy jednak jeden produkt może naprawdę rozwiązać wszystkie nasze problemy? Czy takie czyszczenie jest skuteczne? Zastanawia się nad tym z pewnością wielu właścicieli samochodów z silnikiem Diesla, którzy zauważyli, że rozruch auta stał się cięższy, z rury wydechowej wydobywa się czarny dym, a przy tym rozwinięcie oczekiwanej mocy silnika nie jest łatwe. Według specjalistów, preparaty mogą być pomocne w rozwiązaniu tego typu problemów, ale nie we wszystkich sytuacjach.

regenerator wtryskiwaczy samochodowychJeżeli w zaworach sterujących wtryskiwaczy pojawiły się już wżery, wówczas nie usunie ich żaden preparat. Jeśli chodzi zaś o zanieczyszczenia pochodzące z naturalnej krystalizacji paliwa, która ma miejsce przy wysokich temperaturach – oczyszczenie wtryskiwaczy jest wówczas możliwe. Jeśli nadal nie wierzymy w zapewnienia specjalistów, poszukajmy informacji o testach działania takiego regeneratora wtryskiwaczy. Z pewnością znajdziemy ich mnóstwo i wszystkie wskazują na to, że do czyszczenia wtrysków te produkty zdecydowanie się nadają. Dzięki nim można w prosty sposób pozbyć się polimerów oraz innych osadów, które właśnie wywoływały problemy z rozruchem czy z niepożądanym dymieniem na czarno. Jeśli więc zmagamy się z którymiś z problemów, zamiast od razu wymieniać układ, za co zapłacilibyśmy naprawdę sporo, lepiej sprawdzić, czy o wiele tańsze regeneratory nie poradzą sobie z zaistniałą sytuacją. Jest duże prawdopodobieństwo, że unikniemy konieczności wymiany.

Z pewnością ucieszą nas zaoszczędzone pieniądze, dlatego warto zdecydować się na tę opcję, gdyż niesie ona więcej korzyści niż strat, o czym mówią zadowoleni właściciele aut, którzy już skorzystali z regeneracji wtryskiwaczy.