You are currently viewing Co warto transportować z innych krajów?

Co warto transportować z innych krajów?

Polska posiada duże obszary rolnicze, wiele kopalni węgla, czy też przynajmniej kilka miast firm technologicznych, czy produkcyjnych, które są znane poza granicami. Niestety, nie wszystko, co dostępne jest w sklepach pochodzi z naszego kraju. W końcu żadne państwo nie jest samowystarczalne i poza eksportem wielu produktów części musi także importować z innych krajów świata. Pojawia się zatem pytanie: co warto przywozić z innych krajów?

Z jakimi producentami warto nawiązywać współpracę?

transport morski

Jak wygląda bezpieczny transport morski z USA? Na pewno do Polski sprowadzamy różne towary spożywcze. Co prawda w naszym kraju można uprawiać zboża, ziemniaki, czy rośliny strączkowe, jednak wiadomo, że w supermarketach wybór jest o wiele większe. Oliwki, owoce cytrusowe, czy awokado cieszą się u nas niemałym powodzeniem. Można je sprowadzić z Afryki, rejonu śródziemnomorskiego, czy też z Ameryki Południowej. Z Hiszpanii czy Grecji sprowadza się też ziemniaki, czy pomidory, zanim w Polsce zacznie się na nie sezon. Z Azji często sprowadza się dwie rzeczy – odzież oraz elektronikę. Japonia czy Korea Południowa to dwaj wielcy producenci komputerów, telefonów komórkowych, czy podzespołów. Ich produkty są tańsze niż te europejskie czy amerykańskie, a jakość mówi sama za siebie.

transport ładunkówW Azji jest też wiele fabryk zachodnich producentów. W Chinach, czy Bangladeszu mają swoje siedziby w których produkowana jest odzież, obuwie i dodatki. Produkcja w Azji jest po prostu tańsza. Stawki są niższe, podobnie jak koszty pracy. Co można kupować w Stanach Zjednoczonych czego nie ma u nas? W Polsce popularne są różne amerykańskie dania, takie jak masło z orzeszków ziemnych, różnego typu burgery, czy pianki do zapiekania. Czasem są one produkowane przez firmy europejskie, jednak nie oddają w pełni ich smaku. Ze Stanów sprowadza się też różne nowinki technologiczne, w końcu tam znajduje się słynna Dolina Krzemowa. Z innych krajów sprowadzamy też niektóre rudy metali, tkaniny np. jedwab, czy też materiały do produkcji mebli.

Podsumowując, każdy kraj musi importować i eksportować różne rzeczy. Dzięki temu może zyskać budżet państwa, jak również ludzie mogą się cieszyć towarami, do których w kraju nie mieliby bezpośredniego dostępu. Warto wiedzieć z czego słynie dany kraj i co warto w nim kupować, a czego może nie mieć, a jest produkowane w Polsce. Dzięki temu biznes się kręci i każdy będzie mógł zarabiać i zyskiwać – producent, pośrednik oraz klient. Trzeba dbać o każdy aspekt tego łańcusza biznesowego.