You are currently viewing Awaria pompy wspomagania w Volkswagenie

Awaria pompy wspomagania w Volkswagenie

Dzisiaj już niemal nie produkuje się pojazdów bez systemu wspomagania kierownicy. System ten zapewnia o wiele bardziej komfortową jazdę. Jednakże bywa też zawodny. Podobnie jak wszystkie inne układy samochodu, może ulec usterce lub nawet poważnej awarii, której nieusunięcie może sprawić, iż jazda pojazdem przestanie być bezpieczna.

Usunięcie awarii pompy wspomagania w Volksvagenie

regenerowana pompa wspomagania volkswagenW przypadku uszkodzenia systemu wspomagania, często konieczna jest wizyta w serwisie samochodowym. Wszystko jednak zależy od tego, jaki rodzaj systemu został zamontowany w naszym pojeździe – może to być bowiem wspomaganie hydrauliczne lub elektryczne. To pierwsze jest bardziej popularne, ale też niestety bywa zawodne. Na szczęście naprawy nie kosztują wiele. W pojazdach marki Volkswagen także stosuje się pierwsze rozwiązanie. Taki układ hydrauliczny wspomagania składa się z pompy, paska wieloklinowego i koła pasowego oraz wirnika. Najczęściej awarii ulega właśnie pierwszy z wymienionych elementów, a więc pompa wspomagania.

regenerowana pompa wspomagania volkswagenJeżeli tylko usłyszymy specyficzny, charakterystyczny dźwięk podczas jazdy Volkswagenem, może to oznaczać, że w pompie znajduje się zbyt mało płynu i jeżeli go nie uzupełnimy, dojdzie do zatarcia. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o dźwięk gwizdów podczas pracy – zbyt mało płynu prowadzi do zasysania powietrza przed pompę. Awarie układu wspomagania wiążą się też z występowaniem utrudnionego skręcania w jedną lub obie strony, ale najgroźniejsze jest, gdy układ zatnie się w czasie jazdy. Pozostawienie usterki lub awarii systemu może doprowadzić do zatarcia się pompy, z czego wyniknie całkowite uszkodzenie wspomagania. Wówczas jedyną możliwością na odzyskanie sprawności auta jest regeneracja lub wymiana pompy. Taka regenerowana pompa wspomagania Volkswagen może bardzo dobrze pełnić swoją rolę przez następne, długie lata. Oczywiście tylko wtedy, gdy regeneracja zostanie przeprowadzona przez doświadczoną firmę – wówczas będziemy mieć pewność, że zadanie to wykonano poprawnie i pompa może być dalej używana. Taka regeneracja może nas jednak troszkę kosztować. To dlatego, iż podczas niej wykorzystuje się oryginalne części Volkswagen, a także takie same procesy oraz technologie, jakie producent wykonuje podczas wyrabiania nowych elementów.

Zregenerowana pompa przed oddaniem do użytku musi być poddana także testom sprawności – w efekcie otrzymuje ona jednak taką samą gwarancję użytkowania jak nowy produkt. W związku z tym, że niewiele się od niego różni, jest to rozwiązanie ekonomiczne, a więc najbardziej dla nas korzystne.