You are currently viewing Auto skup – przydatne wiadomości

Auto skup – przydatne wiadomości

Jazda samochodem jest o wiele szybsza, przyjemniejsza i wygodniejsza niż podróż komunikacją miejską, rowerem, czy nawet hulajnogą elektryczną. Dbamy o nasze auta, robimy im regularne przeglądy, jeździmy na myjkę i na woskowanie. Czasem jednak chcemy auto sprzedać, kupić nowe, czy zezłomować stare.

Gdzie można to zrobić szybko, bezpiecznie i bez zbędnych formalności?

skup aut w Krakowie Na pewno warto odwiedzić auto skup na terenie Krakowa, Warszawy, czy Wrocławia. Jest to opcja zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Jak to działa? Jeśli chcemy kupić auto, to wystarczy udać się na skup, obejrzeć auta i dogadać się ze sprzedawcą. W porównaniu do tych z salonu jest zawsze większe pole do negocjacji. Na skupie można też kupić używane części samochodowe. Pochodzą one od aut które trafiły do likwidacji. Jeśli coś nadawało się do użytku np. silnik, maska, czy reflektory to zostały wyjmowane, czasem poddawane lekkiej renowacji np. naoliwieniu, wypolerowaniu. Ich cena jest o wiele atrakcyjniejsza niż części nowych, choć zawsze trzeba ocenić stan użycia, by nie kupić czegoś co ledwo nadaje się do użytku. A jak sprzedawać na skupie? To jedyna opcja, jeśli auto jest stare, niesprawne, powypadkowe. Takiego to raczej nikt nie kupi, chyba że trafi się mechanik który go odremontuje i sprzeda z zyskiem.

auto skup na terenie KrakowaNie ma co też trzymać grata czy złomu w garażu. Wtedy dzwoni się do skupu, a jego pracownik przyjdzie pod wskazany adres i zabierze auto lawetą. Zazwyczaj dostajemy od razu pieniądze od ręki, podpisujemy umowę i sprawa załatwiona. Jeśli z auta już naprawdę nic nie będzie, to jest ono ważone i dostanie się pieniądze za kilogram złomu – im większe auto, tym większa cena. Jeśli auto jest na chodzie, to możemy podjechać do skupu, na miejscu zostanie on wyceniony i dalej procedura idzie tak samo. Wiadomo, że na skupie nie dostaniemy takiej kwoty jak przy sprzedaży bezpośredniej. To jednak dobra opcja kiedy chcemy szybko uzyskać gotówkę lub wiemy, że ze sprzedażą starego auta będzie problem i nie ma co zwlekać i wystawiać ofertę. Czasem takie auto jest odnawiane i sprzedawane z zyskiem – w końcu na czymś skup musi zarobić.

Podsumowując, wizyta na skupie aut jest dobrym pomysłem, jeśli szybko chcemy sprzedać lub zezłomować auto, lub też chcemy tanio kupić pojazd, lub części używane samochodowe. Na miejscu powinniśmy liczyć na profesjonalną obsługę, możliwość szybkiego i taniego zakupu, czy też na pomoc z transportem na lawecie niesprawnego pojazdu i załatwieniu niezbędnych formalności związanych z kupnem.