You are currently viewing Auto detailing – czyszczenie i ochrona lakieru

Auto detailing – czyszczenie i ochrona lakieru

Wygląd auta jest bardzo ważny dla właściciela – nikt nie chce przecież jeździć brudnym, zakurzonym i zabłoconym samochodem, który prezentuje się po prostu nieestetycznie. Auto jest dla właściciela wizytówką, dlatego zależy mu na tym, aby wyglądało pięknie. Konieczna jest więc jego regularna pielęgnacja.

Produkty do auto detailingu

Auto detailing w sklepieObecnie dużą popularnością cieszy się auto detailing czyli kompleksowe czyszczenie oraz konserwacja pojazdu samochodowego. Proces ten ma za zadanie nie tylko poprawić estetykę pojazdu, ale także przedłużyć jego żywotność. Produkty, które wykorzystuje się podczas procesu jakim jest auto detailing w sklepie internetowym są dostępne w dobrych cenach. Jednak także w sklepie stacjonarnym w każdym większym mieście znajdziemy preparaty, za które nie będziemy musieli wiele zapłacić, a na pewno będą skuteczne. Co jest zatem nam potrzebne do przeprowadzenia auto detalingu? Po pierwsze, produkty do oczyszczania lakieru.

Auto detailing w sklepiePodstawowym zabiegiem przeprowadzanym przez profesjonalistów jest zawsze dekontaminacja lakieru, czyli jego oczyszczenie, pozbycie się wad i korekta powierzchni w przypadku jakichś nierówności czy zadrapań. Trzeba posiadać odpowiednie środki, aby się tego pozbyć, dlatego warto wybierać produkty pochodzące od sprawdzonych, renomowanych producentów. Wówczas mamy większą pewność co do ich wysokiej jakości. Podczas auto detailingu przeprowadza się także zabezpieczenie lakieru. Oczywiście lakiery samochodowe są różne, dlatego nie każde środki będą pasować do każdej karoserii. Inny preparat zabezpieczający zastosujemy do lakieru matowego, inny – do błyszczącego. Obecnie dużą popularnością odznaczają się powłoki ochronne ceramiczne, oparte na nanotechnologii. Zabezpieczają one lakier na długi czas – według producentów nawet na dwa lub trzy lata. Przez ten czas nie musimy ponownie zabezpieczać lakieru, jest on chroniony przed zanieczyszczeniami oraz przed wodą opadową. Karoseria cały czas wygląda bardzo dobrze. Oczywiście jest to produkt dość drogi, jednak efekty są zdumiewające, warto więc w to zainwestować, zwłaszcza że płacimy tylko raz na dwa, trzy lata. Podsumowując, profesjonalna pielęgnacja auta składa się z kilku etapów, na każdym z nich najwięcej uwagi poświęca się wyglądowi karoserii.

To karoseria bowiem najbardziej rzuca się w oczy, lakier powinien charakteryzować się więc głębią koloru i być zawsze czysty – auto detailing obecnie wykorzystuje między innymi powłoki ceramiczne oraz inne nowoczesne produkty oparte na nanotechnologii. Warto korzystać z takich rozwiązań.